Programació Festes Moros i Cristians d’Ontinyent 2018

0

Dissabte 28 de juliol

DESFILADA I PUBLICACIÓ DE FESTES

HORA: 18.30
RECORREGUT: PL. CONCEPCIÓ, GOMIS, MAYANS, PL. MAJOR
ACTE: PRESENTACIÓ DEL CARTELL DE FESTES HORA: 20.00
LLOC: PL. MAJOR

DESFILADES DE PUBLICACIÓ

HORA: 24.00
RECORREGUT: ALCALDE PACO MONTÉS, DOS DE MAIG, GLORIETA DELS MOROS I CRISTIANS, PL CONCEPCIÓ (FINS AL CARRER MÚSIC ÚBEDA)

Diumenge 29 de juliol

PRESENTACIÓ DEL LLIBRE I VIDEO PROMOCIONAL FESTES 2018

HORA: 12.00
LLOC: SALA D’ACTES DEL CENTRE CULTURAL CAIXA ONTINYENT

Divendres 3 d’agost

JUNTA INFORMATIVA PÓLVORA I ORGANITZACIÓ FESTES
HORA: 20.30
LLOC: SALA D’ACTES DE LA SOCIETAT DE FESTERS

Dissabte 4 d’agost

REUNIÓ I ASSAIG DE L’ARRANCÀ DE LA DIANA DE LES ESQUADRES DE CÀRREC
HORA: 9.30
LLOC: CASINO DE LA SOCIETAT DE FESTERS

Diumenge 5 d’agost

MISSA EN HONOR DEL PATRÓ
HORA: 9.00
LLOC: ESPLANADA DE L’ERMITA DE SANTA ANNA

ESMORZAR DE GERMANOR
HORA: 9.45
LLOC: SALA DE L ́ERMITA DE SANTA ANNA

ASSAIG D ́AMBAIXADES
HORA: 11.00
LLOC: ESPLANADA DE L’ERMITA DE SANTA ANNA

Divendres 17 d’agost

BALL DELS LLAURADORS
HORA: 22.30
RECORREGUT: PL. DE BAIX, PL. SANT ROC, PL. MAJOR I PL. LATONDA

Diumenge 19 d’agost

MISSA EN SUFRAGI DELS FESTERS DIFUNTS HORA: 9.00
LLOC: ERMITA DE SANTA ANNA

ESMORZAR DE LA LLÀGRIMA
HORA: 10.00
LLOC: CASINO DE LA SOCIETAT DE FESTERS

RECEPCIÓ I FORMACIÓ DE LA COMITIVA DEL PREGÓ HORA: 22.30
LLOC: SALONS SOCIETAT DE FESTERS
RECORREGUT: SOCIETAT DE FESTERS, MAYANS, PLAÇA MAJOR.

PRESENTACIÓ DE CÀRRECS I PREGÓ DE FESTES HORA: 23.00
LLOC: PLAÇA MAJOR

Dilluns 20 d’agost

XXXV CONCURS INFANTIL DE CAPS D’ESQUADRA
HORA: 23.00
LLOC: PLAÇA MAJOR

Dimecres 22 d’agost

CONCERT BANDA SIMFÒNICA TOT PER LA MÚSICA
HORA: 19.30
LLOC: PLAÇA MAJOR

Dijous 23 d’agost

ENTRADA DE BANDES

HORA: 18.00
RECORREGUT: PLAÇA LA CONCEPCIÓ, GOMIS, MAYANS, PLAÇA MAJOR.
DESPRÉS DE L’ENTRADA DE BANDES S’INTERPRETARÀ LA MARXA MORA “CHIMO” EN LA PLAÇA DE L’AJUNTAMENT.
DIRECTOR CONVIDAT: JORGE SOLER CARBÓ.

DESFILADA D’ALARDOS

HORA: 23.30
RECORREGUT: AV. ALMAIG, AV. DANIEL GIL, GLORIETA DELS MOROS I CRISTIANS, PLAÇA CONCEPCIÓ.

Divendres 24 d’agost

ENTRADA INFANTIL

HORA: 11.00
RECORREGUT: ENCREUAMENT MARTÍNEZ VALLS/DANIEL GIL, AV. DANIEL GIL, GLORIETA DELS MOROS I CRISTIANS, PLAÇA CONCEPCIÓ, GOMIS, MAYANS, PLAÇA MAJOR.

ENTRADA DEL BÀNDOL CRISTIÀ

HORA: 18.00
RECORREGUT :AV. ALMAIG, AV. DANIEL GIL, GLORIETA DELS MOROS I CRISTIANS, PLAÇA CONCEPCIÓ

ENTRADA DEL BÀNDOL MORO

HORA: 22.00
RECORREGUT: AV. ALMAIG, AV. DANIEL GIL, GLORIETA DELS MOROS I CRISTIANS, PLAÇA CONCEPCIÓ

Dissabte 25 d’agost

DIANA

HORA: 7.30
RECORREGUT: PLAÇA DE LA CORONACIÓ, SANT ANTONI, CAPELLANS, LES ERES, DOS DE MAIG, SANT JOSEP, PLAÇA SANT DOMINGO, ALCALDE PACO MONTÉS, DOS DE MAIG, GLORIETA DELS MOROS I CRISTIANS, PL. CONCEPCIÓ, GOMIS, MAYANS, PLAÇA MAJOR

ESMORZAR DE GERMANOR

HORA: DES DE LES 9.30
LLOC: CASINO DE LA SOCIETAT DE FESTERS
ACTE: BALL DELS CONTRABANDISTES HORA: 11.00
LLOC: PLAÇA CONCEPCIÓ

DESFILADA PER A L’ACTE DEL CONTRABANDO

HORA: 11.30
RECORREGUT: PLAÇA CONCEPCIÓ, GOMIS, MAYANS, PL. MAJOR

CONTRABANDO

HORA: 12.00
LLOC: PLAÇA MAJOR

REPRESENTACIÓ TEXT DE LA BAIXÀ I BATALLA D’ARCABUSSERIA

HORA: A LES 17.45 H, INICI DEL PARLAMENT
LLOC: – BÀNDOL CRISTIÀ: ERMITA DE SANTA ANNA
– BÀNDOL MORO: APARCAMENT DEL CALVARI DE SANTA
ANNA
RECORREGUT: DE L’ERMITA DE SANTA ANNA A REDONA DEL SALVADOR

PROCESSÓ DE LA BAIXADA DEL SANTÍSSIM CRIST DE L’AGONIA

HORA: 19.00
RECORREGUT: CANTERERIA, PLAÇA DE BAIX, PL. MAJOR, GOMIS, ESGLÈSIA SANT CARLES.

Diumenge 26 d’agost

MISSA DE CAMPANYA

HORA: 7.30
LLOC: ENCREUAMENT JOSÉ SIMÓ MARÍN AMB MARTÍNEZ VALLS.

DIANA DE GALA

HORA: 8.00
RECORREGUT: ARRANCARÀ DES DE LA CONFLUÈNCIA DE MARTÍNEZ VALLS I JOSÉ SIMÓ MARÍN, MARTÍNEZ VALLS, DANIEL GIL, GLORIETA DELS MOROS I CRISTIANS, GOMIS, MAYANS, PL. MAJOR

ESMORZAR DE GERMANOR

HORA: DES DE LES 9.30
LLOC: CASINO DE LA SOCIETAT DE FESTERS

FORMACIÓ DE COMITIVA MISSA MAJOR

HORA: 11.45
RECORREGUT: SOCIETAT DE FESTERS, PL. MAJOR, REIAL PARRÒQUIA DE SANT CARLES

MISSA SOLEMNE

HORA: EN ARRIBAR LA COMITIVA
LLOC: REIAL PARRÒQUIA DE SANT CARLES
EN FINALITZAR, CERCAVILA I VISITA A LA CAPELLA DE LA PURÍSSIMA

VISITA AL SANT HOSPITAL DE BENEFICÈNCIA
HORA: DESPRÉS DE LA VISITA A LA CAPELLA
LLOC: SALA D ́ACTES DEL SANT HOSPITAL DE BENEFICÈNCIA

SOLEMNE PROCESSÓ

HORA: 18.00
RECORREGUT: PLAÇA SANT DOMINGO, MORERETA, SAN JOSÉ, DOS DE MAIG, GLORIETA DELS MOROS I CRISTIANS, GOMIS, MAYANS (FINS A LA PARRÒQUIA DE SANT CARLES)

Dilluns 27 d’agost

MISSA CONCELEBRADA PER LA GERMANDAT SACERDOTAL ONTINYENTINA

HORA: 10.00
LLOC: REIAL PARRÒQUIA DE SANT CARLES

BATALLA D’ARCABUSSERIA

HORA: 11.00
LLOC: – BÀNDOL MORO: BARRI CANTERERIA, BÀNDOL CRISTIÀ: PONT DE (AV. DIPUTACIÓ)

AMBAIXADA MORA 2018

HORA: 12.00
LLOC: PLAÇA MAJOR

BATALLA D’ARCABUSSERIA

HORA: 17.00
LLOC: – BÀNDOL MORO: PONT DE SANTA MARIA (AV. DIPUTACIÓ), BÀNDOL CRISTIÀ: BARRI CANTERERIA

AMBAIXADA CRISTIANA 2018

HORA: 18.00
LLOC: PLAÇA MAJOR
ACTE: DESFILADA FINAL
HORA: AL FINALITZAR L’AMBAIXADA
RECORREGUT: PLAÇA MAJOR, MAYANS, GOMIS, PLAÇA DE LA CONCEPCIÓ

Divendres 7 de setembre

SOPAR FINAL DE FESTES 2018

HORA: 22.30
LLOC: SALONS DE LA SOCIETAT DE FESTERS

Dissabte 8 de setembre

PASSACARRER AL CAP DE DANSA

HORA: 20.15
RECORREGUT: SOCIETAT DE FESTERS FINS LA REIAL PARRÒQUIA DE SANT CARLES.

DANSES EN HONOR AL CRIST DE L’AGONIA.

HORA: 20.30
RECORREGUT: REIAL PARRÒQUIA DE SANT CARLES FINS A PL. MAJOR

Diumenge 9 de setembre

ESMORZAR DE GERMANOR

HORA: 9.30
LLOC: CASINO DE LA SOCIETAT DE FESTERS

MISSA DE DOBLA

HORA: 11.30
LLOC: REIAL PARRÒQUIA DE SANT CARLES

PROCESSÓ DE LA PUJADA DEL SANTÍSSIM CRIST DE L’AGONIA

HORA: 19.00
RECORREGUT: REIAL PARRÒQUIA DE SANT CARLES, GOMIS, PLAÇA DE LA CONCEPCIÓ, PONT NOU, AV. VALÈNCIA, ERMITA DE SANTA ANNA