10/12/2023 - 5:46
Més

    La Conselleria d’Educació redueix en un 35% les ajudes a l’educació d’adults a La Vall d’Albaida

    Altres notícies

    Els socialistes de La Vall d’Albaida han qualificat de “absolutament incomprensible” la retallada d’un 35% de les ajudes de la Conselleria d’Educació a les escoles d’adults de La Vall d’Albaida. Tal com consta a la Resolució de 4 d’octubre de 2013 de la Direcció General de Centres i Personal Docent, per la qual es resol la convocatòria d’ajudes econòmiques per a les PSPV-PSOEcorporacions locals i entitats sense ànim de lucre que desenrotllen l’educació de persones adultes en la Comunitat Valenciana durant l’exercici 2013, l’import total de estes ajudes ha estat de 122.992 euros, és a dir, 67.000 euros i un 35% menys que els 189.607 euros que es van destinar en 2012 a aquesta finalitat.

    Des del PSPV-PSOE veuen com “un autèntic desgavell” que en un moment com l’actual “es torne a perjudicar fonamentalment als Ajuntaments que mantenen centres d’adults, sense ser la seua obligació, per a facilitar a l’alumnat que no s’haja de desplaçar i evitar el colapse dels centres comarcals de la Conselleria”. Per als socialistes, estes importants baixades “demostren una volta més l’interès que té la Conselleria d’Educació de la Generalitat Valenciana, per l’educació, en aquest cas de les persones adultes”.

    (Adjuntem enllaç a la resolució de la Direcció General de Centres Docents i quadre de detall dels municipis de La Vall d’Albaida)

    http://www.docv.gva.es/datos/2013/10/08/pdf/2013_9678.pdf

    MUNICIPIPARTIDA 2012PARTIDA 2013DIFERÈNCIA
    Agullent11.9207970-3.950
    Aielo de Malferit22.8837.905-14.978
    Albaida28.50317.974-10.529
    Atzeneta d’Albaida8.7675.822-2.945
    Benigànim15.2959.403-5.892
    Bocairent13.7879.483-4.304
    Fontanars6.1194.821-1.298
    Montaverner16.67714.406-2.271
    L’Olleria36.65223.983-12.669
    Ontinyent7.3355.323-2012
    La Pobla del Duc11.6107.418-4.192
    Quatretonda10.0598.484-1,575
    TOTAL189.607122.992-66.615
    - Advertisement -
    - Advertisement -

    Últimes notícies

    El PSOE d’Albaida alerta sobre la pèrdua de més de 300.000€ en subvencions

    En el marc de l'últim ple celebrat el 28 de novembre, l'agrupació socialista d'Albaida ha exposat la crítica situació...
    - Advertisement -

    Mira també

    - Advertisement -