12/04/2024 - 13:18
Més

    Divendres es lliuren a Albaida els premis del VIII Circuit de Carreres Populars

    Altres notícies

    El pavelló d’esports d’Albaida acollirà divendres a partir de les 20 hores la cloenda del VIII Circuit Cajamar de Carreres Populars de la Vall d’Albaida que va arrancar el 4 de juny a Montaverner i va acabar el 29 d’octubre a l’Olleria. Setze proves que han completat quasi 450 adults i mig centenar d’infants, que han pogut competir en les huit proves del IV Circuit de Categories Intantils.

    Es dón la casualitat que la categoria absoluta, per a la qual calia puntuar en 10 de les 16 proves, l’han guanyada tant en homes com en dones els subcampions en 2015: Edison Stiben d’El Minuter-Millardi i Elisabeth Muñoz, del Ciutat d’Albaida en dones. Pel que fa a la classificació per equips, que puntua els cinc millors atletes de cada club, ha guanyat novament Carniceria Vte. Berenguer. Pel que fa al trofeu de fidelitat, que premia els millors temps dels participants en totes les carreres del circuit, els guanyadors han estat Estefania Donat de Carniceria Vte. Berenguer i Raül Solbes, d’El Minuter-Millardi.

    La classificació definitiva del circuit s’ha quedat de la següent manera:

    General femenina:
    1. Elisabeth Muñoz – CA Ciutat d’Albaida
    2. Marta Carbó – CA Montaverner
    3. Almudena Muñoz – CA Montaverner

    General masculina:
    1. Edison Stiben Castellano – El Minuter-Millardi
    2. Raül Solbes – El minuter-Millardi
    3. Francisco Javier Calabuig Micó – Ca Carniceria Vte. Berenguer
    Classificació clubs:
    1. CA Carniceria Vte. Berenguer
    2. El minuter-Millardi
    3. Club d’Atletisme de Montaverner

    Trofeu fidelitat
    Femení:. Estefania Donat Micó – CA Carniceria Vte. Berenguer
    Masculí: Raül Solbes – El minuter-Millardi

    *Benjamí femení: Natàlia Pallàs – CA Xàtiva
    *Benjamí masculí: Hernán Álvarez – Independent
    Aleví femení: Alejandra Giner diaz – CA Alcoi
    Aleví masculí: Oscar Francés – CAVA Kelme
    **Infantil femení: Ana González – CA Llebeig – Xàbia
    Infantil masculí: Nicolas Azorin – CAVA Kelme
    Junior femení: Alicia Úbeda – Tortugues Coixes Benigànim
    Junior masculí: Joan Tarrasó – Independent
    Sènior femení: Almudena Muñoz – CA Montaverner
    *Sènior masculí: Edison Stiben Castellano – El Minuter-Millardi
    *Veteranes A: Elisabeth Muñoz – CA Ciutat d’Albaida
    *Veterans A: Raül Solbes – El minuter – Millardi
    Veteranes B: Olivia Peiró – CA Safor Delikia Sport
    Veterans B: Jose Manuel Mompó – l’Olleria
    Veteranes C: Pepi Blanco – Apol-Ana Totum Sport
    *Veterans C: Jose Salvador Albors – Soca Run
    Veteranes D: Joaquina Asensio – Independent
    *Veterans D: Salvador Javier Signes – CA Calygatcom

    *Guanyadors en la seua categoria en 2105
    **Guanyadora d’aleví femení en 2015

    Font: Mancomunitat de Municipis de la Vall d’Albaida

    - Advertisement -
    - Advertisement -

    Últimes notícies

    El Grup Socialista d’Ontinyent Es Mobilitza per Protegir el Valencià en l’Educació Davant del Consell

    El grup socialista porta al ple una moció per defensar el valencià a les aules davant la proposta de llei de PP-Vox.
    - Advertisement -

    Mira també

    - Advertisement -